RSS

İyi ki Doğdun Kamil Amcaaaa:))

Funda Teyze ve Kamil Amca geçen ay bize gelmişlerdi. Hatta sen burnunu silmiştin Funda Teyzenin:)) Kamil Amca'dan önce çok kormuştun, sonra çok sevmiştin. Funda eşi Kamil'e sürpriz bir doğum günü oraganizayonu yapmak için bizi de davet edince pazar sabahı hazırlandık düştük Sapanca yollarına..

Senn daha yoken, hatta baban ile tanışmamıştım bile, deden ve annaannenle gittiğimiz bir balıkçı vardı, meğer oraya gidiyormuşuz. Yıllardır babanla gitmek istedik ama gidemedik bir türlü. Bu sayede baban da görmüş oldu bu mekanı..Önce Maşukiye'de buluştuk. Böylece Kamil Amca sürprizi öğrendi, sonra hep beraber devam ettik ve kahvaltı edeceğimi yere vardık.

Kamil Amca'nın arkadaşlarından birinin Çiko adında bir köpeği vardı. Henüz 3,5 aylık yavru Terier..Aynı benim köpeğim Köpük gibiydi..Elledin, öptün, sürekli yuvasından çıkarmaya çalıştın, mamasından verdin kaşar peyniri verdin..Bayıldın kısacası..Keşke bir köpeğimiz olsa dedim o an..

Baban Ayşe'yi ikna etmeye çalışıyor. "Ama birazcık ellesin, çok sevdi bisikletini:)Denem1 başarısız!"Funda'ya cilve yaparken..Hem de Kamil'in kucağında..Ba ba ba ba!!! Aile Saadeti..Bütün Kızlar Toplandık! Baba ile GOOOOL! Esas Oğlan ile Foto Çekilmeden Gitmem!


Bir de Elif teyzen'in kızı Ayşe vardı. 5 yaşında..Ve Ayşe'nin bir bisikleti vardı..Eyvah dedim o an..Sen çok seversin bisikleti ama o bisiklet sana çok büyük, e bir de Ayşe kesinlikle izin vermedi ellemene..Biraz çatıştınız, daha doğrusu Ayşe'nin seninle yaşıt kardeşi olduğu için seni biraz kıskandı..Arada kaçamakları oldukça baban ve Ayşe'nin babası sürekli atak halinde seni korumaya çalıştı. :)Neyse ki yara almadan atlattın..Pastamızı yedik, hediyemizi verdik ve Bülent Amcan ile Pelin Yengen'i uğurlamak için Sarımeşeye geçtik.

Onları gördük, kısa bir süre sonra İstanbul'a doğru yola çıktılar, biz de Elif'lere geçtik. Hava çok güzeldi, tüm gün çimenlerde yattınız, oynadınız, sen bol bol tamir işi yaptın yine, etrafı süpürdün, Rüzgar gülüne çok eğlendiniz.

Akşam evimize döndük, yıkandık karnımızı doyurduk ve uyudukk.Ancak ben hiç iyi değildim, gündüz beni etkileyen alerjim gece arttı, öksürmekten, aksırmaktan uyuyamadım. Sabah gözlerim yüzüm şişmişti, zor nefes alıyordum. Aldığım ilaçların etkisi ile şimdi daha iyiyim ama bugün işe gidemedim. Umarım sen benim bu rahatsızlığımı taşımıyorsundur. Çünkü günlük yaşamı oldukça zorluyor. Hele çocuklarda daha da zor bir durum..Umarım annenene çekmemişti bu yönün:)

Anne İle Nisan Tatili Keyfi

Evet uzun zamandır yazamadım biliyorum. Çünkü 3 Nisan'da verdiğimiz ara karne ile girdiğimiz tatilde seninle gezmekten blogunu güncelleyemedim. Ardından işe başladık ve çok yoğun bir hafta geçirdik. Bu 18 günde neler yaptık özet geçelim:))

4 NİSAN Cumartesi
Babaannenin doğum gününü kutladık. O gün önce Pelin yengen ile senin uyumanı fırsat bilerek şeker hamurlu pasta çalıştık. Biraz Sarımeşe'de zaman geçirdik, sonra eve gelip önceden hazırladığım cup cakeleri süsleyerek babaannene sürpriz yaptık..6 NİSAN Pazartesi
Hava çok bulutlu ve serindi, bugün ana oğul dışarı çıkıp gezeriz diye düşünmüştüm ama hava el vermeyince evde oyunlar oynadık mamalar yapıp yedik, biraz bahçeye çıktık..Ev keyfi yaptık kısacası:))

7 NİSAN Salı
Bugün de hava yağmurluydu, aslında Sakarya'ya yani anneanneye gidecektik ama havanın daha güzel olduğu bir güne cumaya erteledik bu planı..ama akşam baban ile gezdik, yemeğe gittik, sen de yine uslu durarak güzel bir yemek yememize izin verdin:)
8 NİSAN Çarşamba
Bugün annenin saç rengi değişti..Yıllardır kendi saç rengime sadık kalarak rengini değiştirmemiştim. Yaz geliyor sararalım biraz dedim ve seninle kuaföre gittim. 3,5 saat büyük bir sabırla bekledik, (sen de :) ) Oradaki ablalar ve abiler seni çok sevdi, sen de hiç yabancılık çekmedin. Zaten İsmail abi senin saçlarını kesmişti ve hiç sesini çıkarmamıştın o gün. Bugün de gayet uyumlu ve sakindin. Bu sayede ben de strese girmeden saçlarımı boyatabildim:)9 NİSAN Perşembe
Hava çok güzeldi, seninle açık havada gezdik, Şu sıralar favorin bebek arabanın sepet bölümünden tutup ittirmek. Biraz gezdikten sonra Koçtaşa gidip kurabiye ve şeker hamuru malzemelerimi sıdırabileceğim büyük kutular almam gerekiyordu. Alışverişimizi yapıp eve döndük, sen yolsa uyudun ama bahçedeki çim biçme makinasının sesi ile uyandın. Bir daha da uyuyamadın. Ben kutuya malzemelerimi yerleştirirken bana öyle güzel yardımcı oldun ki, malzemeleri sen verdin ben yerleştirdim. Sonra birlikte güzel bir tart yapıp afiyetle yedik:)
10 NİSAN Cuma
Evet bu sabah hazırlandım, senin uyanmanı bekledim. En geç 8.30 gibi uyanırsın, 10 gibi yola çıkarız diye düşünürken 10.30'da güneşliğini açmam ile zar zor uyandın. Ama her zamanki gülücüklerinle başladın güne..
Hızlı bir şekilde kahvaltını yaptın ve hemen yola çıktık. İlk olarak Handan Teyzen'e yani ablacıma gittik. Eniştem hep senin gibi kucakta duran, öptüren bir çocuk sevmek ister, sen de buna çok müsait bir yapıda olduğun için eniştem mest oldu.
Onunda kucağında Gece Bahçesi'ni izledin. Sonra da anneanneye ve Nilüfer Yenge'ye geççtik. Ömercik ile çok güzel oynadınız. Aslında sert oyun oynamayı sever Ömer ama ikiniz iyi anlaştınız ve seninle oyuncaklarını paylaştığı için ve canını yakmadığı için ben de çok mutlu oldum.
Bu anları makinemin pili bittiği için fotoğraflayamadım malesef. Anneannen dün guatr nedeni ile hastanedeydi. Radyasyon nedeni ile bebeklere ve hamilelere fazla yaklaşma demiş doktoru, gerçi 24 saati doldurmuştu ama ssana fazla yaklaşmak istemedi bu yüzden, seni uzaktan sevdi..

11 NİSAN Cumartesi
Bugün evdeydik, benim kurabiye hazırlamam gerekiyordu çünkü. İşim bitince akşam üzeri dışarı çıktık, dışarda yemek yedik. Restoranın girişindeki lalelere sen de ben de bayıldık bol bol fotoğraf çektim. Ayrıca sen içerideki akvaryumu çok sevdin, balıklara bi şeyler anlatmaya çalıştın ama onlar da biz de anlamadık neler söylediğini:))

12 NİSAN Pazar
Bugün Bulut'un annesi Hande'den telefon gelip de Sapanca'da olacaklarını duyunca çok sevidnim. Ama sen bir türlü öğlen uykuna dalamadın, geç saate kalan öğle uykundan uyanman, yemeğini yemen bizi biraz geciktirdi. Akşam üzeri çıktık yola, Bulut'u ve Hande'yi gördüğüm için çok mutlu oldum, akşam üzeri Eliflere de sözümüz vardı, ordan Eliflere geçtik..Dopdolu bir gündü yanii:)) Bu fotoğrafı Hande Teyzen foruma koyunca aldım. Ben makinamı almamışım o gün yanıma:(