RSS

Anne İle Nisan Tatili Keyfi

Evet uzun zamandır yazamadım biliyorum. Çünkü 3 Nisan'da verdiğimiz ara karne ile girdiğimiz tatilde seninle gezmekten blogunu güncelleyemedim. Ardından işe başladık ve çok yoğun bir hafta geçirdik. Bu 18 günde neler yaptık özet geçelim:))

4 NİSAN Cumartesi
Babaannenin doğum gününü kutladık. O gün önce Pelin yengen ile senin uyumanı fırsat bilerek şeker hamurlu pasta çalıştık. Biraz Sarımeşe'de zaman geçirdik, sonra eve gelip önceden hazırladığım cup cakeleri süsleyerek babaannene sürpriz yaptık..6 NİSAN Pazartesi
Hava çok bulutlu ve serindi, bugün ana oğul dışarı çıkıp gezeriz diye düşünmüştüm ama hava el vermeyince evde oyunlar oynadık mamalar yapıp yedik, biraz bahçeye çıktık..Ev keyfi yaptık kısacası:))

7 NİSAN Salı
Bugün de hava yağmurluydu, aslında Sakarya'ya yani anneanneye gidecektik ama havanın daha güzel olduğu bir güne cumaya erteledik bu planı..ama akşam baban ile gezdik, yemeğe gittik, sen de yine uslu durarak güzel bir yemek yememize izin verdin:)
8 NİSAN Çarşamba
Bugün annenin saç rengi değişti..Yıllardır kendi saç rengime sadık kalarak rengini değiştirmemiştim. Yaz geliyor sararalım biraz dedim ve seninle kuaföre gittim. 3,5 saat büyük bir sabırla bekledik, (sen de :) ) Oradaki ablalar ve abiler seni çok sevdi, sen de hiç yabancılık çekmedin. Zaten İsmail abi senin saçlarını kesmişti ve hiç sesini çıkarmamıştın o gün. Bugün de gayet uyumlu ve sakindin. Bu sayede ben de strese girmeden saçlarımı boyatabildim:)9 NİSAN Perşembe
Hava çok güzeldi, seninle açık havada gezdik, Şu sıralar favorin bebek arabanın sepet bölümünden tutup ittirmek. Biraz gezdikten sonra Koçtaşa gidip kurabiye ve şeker hamuru malzemelerimi sıdırabileceğim büyük kutular almam gerekiyordu. Alışverişimizi yapıp eve döndük, sen yolsa uyudun ama bahçedeki çim biçme makinasının sesi ile uyandın. Bir daha da uyuyamadın. Ben kutuya malzemelerimi yerleştirirken bana öyle güzel yardımcı oldun ki, malzemeleri sen verdin ben yerleştirdim. Sonra birlikte güzel bir tart yapıp afiyetle yedik:)
10 NİSAN Cuma
Evet bu sabah hazırlandım, senin uyanmanı bekledim. En geç 8.30 gibi uyanırsın, 10 gibi yola çıkarız diye düşünürken 10.30'da güneşliğini açmam ile zar zor uyandın. Ama her zamanki gülücüklerinle başladın güne..
Hızlı bir şekilde kahvaltını yaptın ve hemen yola çıktık. İlk olarak Handan Teyzen'e yani ablacıma gittik. Eniştem hep senin gibi kucakta duran, öptüren bir çocuk sevmek ister, sen de buna çok müsait bir yapıda olduğun için eniştem mest oldu.
Onunda kucağında Gece Bahçesi'ni izledin. Sonra da anneanneye ve Nilüfer Yenge'ye geççtik. Ömercik ile çok güzel oynadınız. Aslında sert oyun oynamayı sever Ömer ama ikiniz iyi anlaştınız ve seninle oyuncaklarını paylaştığı için ve canını yakmadığı için ben de çok mutlu oldum.
Bu anları makinemin pili bittiği için fotoğraflayamadım malesef. Anneannen dün guatr nedeni ile hastanedeydi. Radyasyon nedeni ile bebeklere ve hamilelere fazla yaklaşma demiş doktoru, gerçi 24 saati doldurmuştu ama ssana fazla yaklaşmak istemedi bu yüzden, seni uzaktan sevdi..

11 NİSAN Cumartesi
Bugün evdeydik, benim kurabiye hazırlamam gerekiyordu çünkü. İşim bitince akşam üzeri dışarı çıktık, dışarda yemek yedik. Restoranın girişindeki lalelere sen de ben de bayıldık bol bol fotoğraf çektim. Ayrıca sen içerideki akvaryumu çok sevdin, balıklara bi şeyler anlatmaya çalıştın ama onlar da biz de anlamadık neler söylediğini:))

12 NİSAN Pazar
Bugün Bulut'un annesi Hande'den telefon gelip de Sapanca'da olacaklarını duyunca çok sevidnim. Ama sen bir türlü öğlen uykuna dalamadın, geç saate kalan öğle uykundan uyanman, yemeğini yemen bizi biraz geciktirdi. Akşam üzeri çıktık yola, Bulut'u ve Hande'yi gördüğüm için çok mutlu oldum, akşam üzeri Eliflere de sözümüz vardı, ordan Eliflere geçtik..Dopdolu bir gündü yanii:)) Bu fotoğrafı Hande Teyzen foruma koyunca aldım. Ben makinamı almamışım o gün yanıma:(

1 yorum:

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.