RSS

Nerelerdeydik Biz?


Bu yazım kasım ve aralık ayının özeti olacak:

SAĞLIĞIN:

Senin hastalığın bizim tüm enerjimizi aldı diyebilirim. Fotoğraf makinemle olur olmaz çeken ben, uzun zaman elime almadım makinamı. Aldığımda da genellikle özen göstermediğim pilleri, bitmiş buluyordum. Dolayısıyla da fotoğraf çekemeden doğruuu çantaya geri dönüyordu zavallım....BABANIN İŞ DEĞİŞİKLİ&TAŞINIYORUZ!

Bir de babanın atama işi bir hayli heyecanlandırdı ve gerdi bizi...Ağustos ayında başvurusunu yapmıştı babişkon...1 Eylül'de açıklanması beklenen atamalar, KPSS olayları nedeni ile ertelendi. Tam da senin hastalığının üzerine...Bizi iyice demorilize etti...Bekledik uzuuuun zaman ve 6 Aralık'ta yani babanın doğum gününde açıklandı. Sultangazi! Çok uzak hem de çok...Babanın düşünmesi için 2 haftası vardı. Ben bu sürede yorum bile yapamadım. Devlete geçmesi, İstanbul'a taşınmamız için çok iyi fırsattı ama mutsuz olacağı bir okula da gitmesini istemiyordum. Kendisi karar verdi ve 10 yıllık kurumundan istifa edip başladı göreve...Okul da semt de onu çok yordu, gerildi, yıprandı. Şimdi yeniden, bana daha yakın bir okula atanmasını bekliyoruz ve taşınmayı tabii..YENİ BAKICIN:AYŞE TEYZE!

Tüm bunların dışında yepyeni bir şey oldu. Kurban bayramının son günü, babaannenin bulduğu Ayeş Teyzemiz bize geldi. 15 Kasım'da onunla ilk kez baş başa kaldın. İlk 3 gün sessizce babanı yolcu etmen ve büyük uyum göstermen beni şaşırttı...Diye düşünmeme izin vermeden 4. gün ağlama ve öfke krizlerin başladı.Dünya iyisi bir insan Ayşe Teyzen. Çok yardım sever, demesem de her türlü işi yapıyor, bir yandan da sana çok iyi bakıyor ama tek eksisi sana kızamaması. Olur olmaz şeyler yapsan da kızamıyor. Bu da akşama tepemize çıkan ve bizim "HAYIR" larımıza çok kızan ve öfke nöbetleri ile karşılık veren bir çocuk çıkyıor.Neyse yılın son günü itibari ile bunu da atlattığımızı söyleyebilirim:)


Evet bugün 2010'un son günü...Ve bizim hayatımızda taşlar yerine oturuyor artık. 7 yıldır süren günde 3,5 saatlik yolculuk serüvenim, 30 dakikaya inecek. bu da sana ve babana daha çok zaman ayırabileceğim anlamına geliyor...Çok mutuluyum...


Herkese güzel bir yıl diliyorum.Tabiii boooool SAĞLIKLI! :)