RSS

İZMİTLİLER! ASLA BAUMAX'A GİTMEYİN!

Merhaba,
Oğlumun blogunu bugünlük ele alıyorum. Önemli bir konu için: HIRSIZLIK


21 Ocak 2011 tarihinde İzmit Baaumax mağazasına girmek gibi bir hata yaptık. 15:30-16:00 saatleri arasında, sadece aradığımız ürün var mı ve fiyatı nedir diye girmiştik üstelik. Aracımızı, mağaza giriş kapısına 5 metre uzaklıktaki otoparka bıraktık. Bagajda, çalıştığım kuruma ait laptop, eşimin ve benim kabanlarımız, okuluma öğrencilerime ait dosyalar, 500 GB'lık harici hard disk(İçinde oğlumun 3 yılık tüm fotoları), kol çantam, içinde cüzdanlar kredi kartları vs vs... Maddi hasar ve anıların kaybı büyük...

İçeride en fazla 20 dakika kaldık. Aracımıza geldiğimizde kapı kilidinin kırık olduğunu fark ettik. Hemen bagaja koştum ve eşyalarımız yerinde yoktu. İlk yaptığım şey kurumun laptobu ve hardiskimdeki fotoğraflar için ağlamak oldu. Aklımı topladığımda hemen bankamı aradım ve kartlarımızı iptal ettirdim.Hemen fotoğrafladık olayı. Eşim bu sırada çok zor da olsa bir güvenlik görevlisi buldu. Durumu anlattığında, "Daha önce de çok oldu burada hırsızlık, polis çağırın, mesaim bitti." demiş.

İşin en ilginç yanı, hem şoför koltuğu bölümünden, hem arka koltuktan, hem de bagajdan olmak üzere kısa sürede başarılamayacak kadar detaylı bir şekilde gerçekleşen hırsızlığın nasıl farkedilmediğidir. Nasıl mı???

Firmanın dışarıda otopark bölümünde tek bir güvenlik görevlisi yoktu. Var olan da arkadaşı ile sohbet ediyordu. Üstelik daha komik bir ayrıntı daha var. Firmanın GÜVENLİK KAMERASI YOK! Dolayısıyla da kayıt yok!!!


Bu sırada üzerimizdeki montlara kadar herşey çalındığı için ikimiz de çok üşüdük. Olayın üzerinden 1,5 saat geçti, hava kararmaya başladı ama tek bir firma yetkilisi yanımıza gelmedi. En azından geçmiş olsun, bir istediğiniz var mı diyen bile olmadı.

Ben içeri gidip derdimi çoooook yüksek sesle anlatana kadar... Benim bu girişimimden 30 dakika kadar sonra, müdür geldi ve benim "Dava açacağım, şikayetçi olacağım, bu işin peşini bırakmayacağım"" cümlelerimi, "Yapın efendim, hakkınız efendim, tamam efendim, çok iyi yaparısınız efendim" demek dışında hiç bir yorum yapmayan, 5 dakika sonra odasına geri döndü.

Gelen polis ekipleri, parmak izlerini aldıktan sonra bizi polis karakoluna yönlendirdi. İfade verdik. Eve döndüğümüzde saat 20:30'du.


Tüm yerel ve genel gazetelere mail yazdık. Şimdi sıra Baumaxx Avusturya genel müdürlüğüne mail yazmak da..Daha doğrusu yazdığımız maili 6 ülkeye iletmek de...Onların Türkiye'deki gibi bir tavırla yaklaşmayacağını umut ediyorum.


NOT: Oğlum bebeklik eldiveni arka camda, bagaj üstündeydi. Tuna onu giymek için ısrar etmişti. Olmayınca arabada kalsın dedi, onu bile almışlar desem....