RSS

Babalar Geziyor, Anneler,Kuzular Ev Keyfi Yapıyor


Ahmet Amcan ile baban bu havada mangal keyfi yapmaya gitti. Sevinç Teyzen de sancılarım varken evde yalnız kalmamı istemediği için siz de azıcık eğlenin diye bizi davet etti. Harika bir pazar keyfi yaptık, arada bizi korkutan kanamalar ve minik sancılar dışında herşey süperdi. İkiniz de geç uyandığınız için gündüz uyumadınız, çok güzel oynadınız. Gece olunca ikinizde 21-22 civarı uydunuz.:)

Ocak Ayından Kısa Kısa 2...

19 Ocak 2010: Kudulalım Babaaaa!!
Favorilerin arasında bu cümle, sık sık babanla boğuşmaya ve yeni yerler keşfetmeye bayılıyorsun:)
20 Ocak 2010: Yeni Sunuşlarla İştah Açma ÇAlışmaları
İştahsızlığın beni de babaanneni de çıldırtıyor ama sakince yola devam diyoruz. İş arkadaşım Tuba Teyzen Ve eşi Serhat Amcanların sana getirdikleri kalpli tabakla keyifle yedin misket köftelerini:)23 Ocak2010: Kay Yayoo Annee!
Kar, yağmur kavramlarını bilerek geçirdiğin ilk kışında sonunda karşılaştın karla. Yağması çok hoşuna gitti, ellemekten ürktün ,sonra alışıp babanla kısacık bir kartopu savaşı yaptın. Annenin üşümemesi gerektiği için dışarı çıkmazken, senin "Çok sıkıldım anne, gollere gidelim" ricanı kıramadım:) İlacımı aldım, Elif'leri aradım, en yakın sağlık kurumunun telefonunu adresini kaydettim ve doğru Arasta Park'a...:)

Önce Kids Club'ta böcüklere, atlı karıncalara arabalara bindiniz, sonra top havuzlu labirente girdiniz. Biz anneler sizi babalara emanet edip kahve içmeye indik, hem de ben kendimi yormamış oldum.

Ocak Ayından Kısa Kısa...

Biliyorum şu sıra hep derleme yazılar yazıyorum ama zamansızlık ve sağlık sorunları yüzünden hepsi...

16 Ocak 2010: Pelin Yengen'den Sürpriz Doğum Günü Partisi

Doğum günün çin yaptığımız minik kutlamada Sevinç Teyzenler ve babaannenler vardı. Pelin Yengen de sana kendi çabaları ile sürpriz bir doğum günü partisi hazırladı, hepimizi çok sevindirdi. Baban hastaydı, ben de uykusuzdum bu nedenle gündüz evimizdeydik, akşam babaannene geçtik. Bir süre sonra Pelin Yengen senin için yaptığı pastayı çıkardı, mumlar yakıldı, ışıklar söndürüldü ve senin en sevdiğin sözler söylenmeye başladı: İİİ Kİ DOODU TUNAAAA!! Sen de böyle eşlik ettin. Pelin Yengen sana bir sürü hediye almış onlarla çok mutlu oldun. Pastanı da çok beğendin:)
Hediyelerini açarken çok heyeccanlıydın, en çok da Spiderman maskeni sevdin.
Tekessüm Ediim Pieee:)

Anne Uff Oldu!

Uzun zamandır güncelleyemedim blogunu. Okulun yoğun temposu, karne telaşı ve son günlerde beni rahatsız eden böbrek taşlarım...!

Okulumuzun müthiş temposuna yetişmek için sürekli sağlığımdan fire verir oldum son zamanlarda.. Yine de ne kadar yetişebiliyorum meçhul!

Perşembe gecesi sen uyuduktan 1 saat sonra tam yatmak için hazırlanıyordum ki idrar yollarında sancı ve kanama ile hemen acile gittik dedenle. Baban seninle kaldı, ama işimizin uzun süreceğini anlayınca gece 2'den sonra baban ve deden görev değiştirdiler. Her iki böbreğimde ve idrar kesesinde taş olduğunu öğrendik. Serum, iğne ve ağrı kesicilerin ardından sabah 5'te eve döndük. eve girer girmez, senin çığlığınla karşılaştık. Seni uyuttum ama saat 6 oldu. Uyumadan hazırlanıp işe gittim.

Hastalanmama zemin hazırlayan unsurlardan biri de servisimiz! Buzzzz! gibi servisimizde ısınmak içinn ne denediysem başaramadım. Bu servis öğrencilere ait olduğu için, bizim söz söyleme hakkımız olmadığını öğrendik bu yıl! öğrencilere sıcak gelen servis ortamını geçen gün derece ile ölçtüm ve 17 derecede gidip geldiğimizi öğrenmiş oldum.

Acildeki dokor üşümenin ve kasılmanın böbrek taşlarını hareketlendirdiğini söylemişti.

Neyse şimdi, üroloji bölümünde diğer tetkiklerim için koşturuyoruz. Durumun çok önemli olmamasını ve ağrı kesicilerle günlük hayatıma devam etmeyi umuyorum.