RSS

Büyük Amca'ya Ziyaret

Bu sabah dedenin kardeşi, babanın amcası Mehmet Amcan, bizi kahvaltıya davet etti. İstinye'de oturuyorlar. Seninle uzak yollara gidiş artık beni düşündürüyor.
Çünkü uykunu aldıysan yolculuk sırasında çok hareketli oluyorsun. Yürümek, kalkmak istiyorsun, engellendiğin için de kızıyorsun ve ben de çok yoruluyorum.
Yola 8 buçuk gibi çıktık ve sen yeni uyanmıştım. Kahvaltıyı yolda yaparsın diye biberona koydum. Eskiden herşeyi biberonda içerdin şimdi su dışında pek sevmiyorsun. Yolda kahvaltı yapamadın. Sitenin tesisinde herşey sana çok ilginç geldi ve yine birşey yemek istemedin gezmek ve karıştırmak çok hoşuna gitti. Ben de sürekli elimde kaşık peşinde gezdim. Aslında bayıla bayıla yedin ama bir yerde sürekli asla oturamıyorsun, hele ki yeni bir yerse..Bu durumda ben birşey yiyemedim. Sonra uykun geldi, Mehmet amcalara çıktık ama yeni ortam, yeni eşyalar, karışıtırılacak bir sürü şey varken hiç uyunur mu? Biz de yola çıktık, Naitilus'a kadar uyursun diye düşündük ve hemen uyudun. Arabadan inerken uyandın ve çok kızdın, neyse hemen toparlanıp, yaramazlığa başladın. Artık el tutmak bizimle gezmek yok..kızar gibi hareketler yapıyorsun, üfff diyorsun ve bizden kaçıyorsun. bir süre sonra beni göremeyince de ağlıyorsun..
Yine yolda uyursun dedik ama yok yol bana eziyet oldu. Bir de kaza nedeniyle yol kapalıydı. Bir ara çıldıracağımı sandım.. Bak neler yaptın yyolda...

Minik Aşkımla 2. Sevgililer Günüm

Geçen yıl ne yaptığımızı bile hatırlamıyorum minik kuzum, sen 36 günlüktün o zaman. Sana o kadar odaklanmışım ki, geçen yıl kutlama falan yapamamışız babanla..(Baban öyle dedi:))
Dün baban bana sürpriz yapıp yemeğe götürecekmiş, babaannenle konuşurken duydum "Tuna'yı size bıraksam olur mu" diyordu. Ama onların planları olduğu sana bakamayacaklarını söylediler. Biz de seni aldık çıktık yola..
Kartepe'ye çıkış yolunda çok güzel manzarası olan bir balıkçıda (Değirmenbaşı) yemek yedik. Harika bir ortamı vardı, kocaman bir soba, tahta masalar ve süper bir manzara...Üst katta kimse yoktu, çok rahat ettik, sen rahatça yürüdün hatta koştun:) Masalara çıktın, suları döktün. Çalışanları seferber ettin kısacası.. Bu anları kaydedemedik. Baban evden çıkarken fotoğraf makinasını almayı unutmuş, ben sizden önce çıkmıştım. Neyse..
Ben babana ve sana minik kalpli kurabiyeler yaptım..Baban da bana güzel bir bileklik aldı..Açıkçası beklemiyordum. Çok sevindim:) Sen de bol bol öptün beni..
Minik Sevgilim iyi ki varsın:)