RSS

Kelime Dağarcığımız Gelişiyor

Şu sıralar pek yazamıyorum yine. Daha önce de belirtmiştim. Mayıs haziran ayları biz de çok yoğundur. Cumartesi pazarlarımız bile doludur. Cumartesi tüm gün okuldaydım. Sabah 7'de evden çıktım. Akşam 9'da eve girdim. Pazar günü acısını çıkarttık. Bol bol gezdik, hasret giderdik. Fotoğraf makinamın pili bittiği için ve doldurmayı ihmal ettiğim için düne ait fotoğrafımız yok..

Neyse gelelim söcüklerine..Nadiren ağzından dökülen sözcükler bizim için çok değerli..Hele ki bu sözcük "Anne" olunca daha da değerli oluyor bizim için. Sabırsızlıkla net bir şekilde beni "Anne" diyerek çağıracağın günü bekliyordum.

Joker sözcüğün (sözcül bile değil gerçi) "ııııı" her kapıyı açtığından konuşmayı pek tercih etmediğini biliyorum. Bu konuda da hiç bir sıkıntım yok. Ne zaman ve nasıl istersen öyle konuşursun. Bu konuda neyseki çok rahat bir anne babayız.

Dün babanla bir şey farkettik ve biribirimize bakakaldık. Su içelim diye seni çağırdığımda ""Su iş" diyerek geldin yanıma..Banyoya girerken kapının önünde "aç" dedin. Bir deeee...Akşam baban ile mutfakta meyve hazırlarken "Anneeee geee" diye çağırdın beni..Aslında son zamanlarda bana İnziii/İndiii diyordun.Anneye terfi ettik sonunda:)))

Benim içimin yağı eridi. 17 aydır sabırsızlıkla beklediğim sözcüğü duydum. Ama işin garip tarafı belli bir rutine oturmuyor konuşma işin. Canın isterse ben yine ııııı oluyorum, canın isterse kapıya aç diyorsun. istemezse yine ııı ile işi çözüyorsun.

Hiç aksatmadan söyledin tek sözcük Dede..Hem de öyle güzel söylüyorsun ki..Dedeni görür görmez dedeee deyip atlıyorsun kucağına..Bir derdin olunca elinden tutup dedee deyip onu bir yerlere götürüyorsun..
Seni giderek daha çok özlüyorum okulda..1 ay kaldı..Sonra 6 hafta boyunca hiç ayrılmayacağız. Doyasıya geçireceğim bu tatili sabırsızlıkla bekliyorum:)

0 yorum: