RSS

Anne Uff Oldu!

Uzun zamandır güncelleyemedim blogunu. Okulun yoğun temposu, karne telaşı ve son günlerde beni rahatsız eden böbrek taşlarım...!

Okulumuzun müthiş temposuna yetişmek için sürekli sağlığımdan fire verir oldum son zamanlarda.. Yine de ne kadar yetişebiliyorum meçhul!

Perşembe gecesi sen uyuduktan 1 saat sonra tam yatmak için hazırlanıyordum ki idrar yollarında sancı ve kanama ile hemen acile gittik dedenle. Baban seninle kaldı, ama işimizin uzun süreceğini anlayınca gece 2'den sonra baban ve deden görev değiştirdiler. Her iki böbreğimde ve idrar kesesinde taş olduğunu öğrendik. Serum, iğne ve ağrı kesicilerin ardından sabah 5'te eve döndük. eve girer girmez, senin çığlığınla karşılaştık. Seni uyuttum ama saat 6 oldu. Uyumadan hazırlanıp işe gittim.

Hastalanmama zemin hazırlayan unsurlardan biri de servisimiz! Buzzzz! gibi servisimizde ısınmak içinn ne denediysem başaramadım. Bu servis öğrencilere ait olduğu için, bizim söz söyleme hakkımız olmadığını öğrendik bu yıl! öğrencilere sıcak gelen servis ortamını geçen gün derece ile ölçtüm ve 17 derecede gidip geldiğimizi öğrenmiş oldum.

Acildeki dokor üşümenin ve kasılmanın böbrek taşlarını hareketlendirdiğini söylemişti.

Neyse şimdi, üroloji bölümünde diğer tetkiklerim için koşturuyoruz. Durumun çok önemli olmamasını ve ağrı kesicilerle günlük hayatıma devam etmeyi umuyorum.

1 yorum:

ZEYNEP dedi ki...

Çok geçmiş olsun İnci, Allah beterinden korusun :(