RSS

Büyük Amca'ya Ziyaret

Bu sabah dedenin kardeşi, babanın amcası Mehmet Amcan, bizi kahvaltıya davet etti. İstinye'de oturuyorlar. Seninle uzak yollara gidiş artık beni düşündürüyor.
Çünkü uykunu aldıysan yolculuk sırasında çok hareketli oluyorsun. Yürümek, kalkmak istiyorsun, engellendiğin için de kızıyorsun ve ben de çok yoruluyorum.
Yola 8 buçuk gibi çıktık ve sen yeni uyanmıştım. Kahvaltıyı yolda yaparsın diye biberona koydum. Eskiden herşeyi biberonda içerdin şimdi su dışında pek sevmiyorsun. Yolda kahvaltı yapamadın. Sitenin tesisinde herşey sana çok ilginç geldi ve yine birşey yemek istemedin gezmek ve karıştırmak çok hoşuna gitti. Ben de sürekli elimde kaşık peşinde gezdim. Aslında bayıla bayıla yedin ama bir yerde sürekli asla oturamıyorsun, hele ki yeni bir yerse..Bu durumda ben birşey yiyemedim. Sonra uykun geldi, Mehmet amcalara çıktık ama yeni ortam, yeni eşyalar, karışıtırılacak bir sürü şey varken hiç uyunur mu? Biz de yola çıktık, Naitilus'a kadar uyursun diye düşündük ve hemen uyudun. Arabadan inerken uyandın ve çok kızdın, neyse hemen toparlanıp, yaramazlığa başladın. Artık el tutmak bizimle gezmek yok..kızar gibi hareketler yapıyorsun, üfff diyorsun ve bizden kaçıyorsun. bir süre sonra beni göremeyince de ağlıyorsun..
Yine yolda uyursun dedik ama yok yol bana eziyet oldu. Bir de kaza nedeniyle yol kapalıydı. Bir ara çıldıracağımı sandım.. Bak neler yaptın yyolda...

0 yorum: