RSS

BODRUM BODRUM...

24-27 TEMMUZ 2008
Beklediğimin aksine huzurlu, sakin çok güzel bir tatildi. 2. dişin yola çıktığımız gün patlayınca hepimiz derin bir oh çektik. Yolda çok sıkıldın ama otele varır varmaz sakinleştin. Anne ben gezmek istiyordum, sonunda rahatladım der gibiydin. :)
Biz bu tatile komşumuz olan Sevinç Teyzen, Ahmet Amcan ve onların tatlı kızı Elif ile gittik. Bu etken de tatilimizin süper geçmesini sağladı.
İlk gün yani 24 Temmuzda saat gece yarısı 3'te yola çıktık. Öğlen gibi tesiste olmayı planlıyorduk çünkü, rahat yatağından araba geçtiğimizde biraz huzursuzlandın ama uyumaya devam ettin. Ama 5'te bir açtın gözünü uyutana aşkolsun:) 7 gibi tekrar uyudun ama arabada yatağındaki gibi rahat olmadığın için sadece 3 kez 45 dakikalık uyku ile yetindin. Saat 12'de tesise geldik, odalarımız hazırlanana kadar bekledik. Bu sırada yemeğimizi yedik sen de çok acıkmıştın, yanıma aldığım kavanoz mamalarından karnıbaharlısını silip süpürdün diyebilirim:)
Yemekten sonra deniz kenarına indik. Deniz çok güzeldi. Baban ve Ahmet Amcan denize girerken biz Elif ve seninle ilgilendik, Elif ile biraz bakıştınız, biraz oynadınız. Sizi izlemek çok eğlenceliydi:) Babanlardan sonra biz de denize girdik. Çok güzeldi. geçen yılki tatilden ve yüzme kulübündeki antremanlardan(erken doğum riskinden sonra 6. ayda ysaklanan) sonra ilk kez yüzdüm ve bu bana çok iyi geldi. Denizde Seinç Teyzenle bol bol sohbet ettik.
O gece akşam yemeğinden sonra Türkbükü'ne gittik, sahilde biraz gezdikten sonra Elif'le senin uykunuz geldi ve otele döndük. Yolda uyuduğun için uyku sorunumuz olmadı, o gece çok güzel uyudun.
25 Temmuz Cuma, 2. günümüzde de dün olduğu gibi babalar ve anneler arasındaki süper işbölümü ile bol bol yüzdük. Seni ve Elif'i de denize soktuk. Sen ilk başta biraz ürperdin, sonra garip garip sesler çıkardın ağlamak değildi, emziğini alınca sustun ve ben de biraz daha ilerliyip seni yüzdürmek istedim ama bir de baktım ki boynumdaki telefon kesem suyun içinde. Seni denize sokabilmek için harcadım telefonu yani:))
Akşam üstü uykunuz için odalara gittikten sonra yemek için Elif'lerle buluştuğumuzda Elif'in ateşlendiğini öğrendik, yanımdaki derece ile ateşine baktık, epey yüksekti. Fitil ve şurup ile ateşin düşmesini bekledik. Bu arada Bodrum'a gittik biraz gezecektik ama Elif'in keyfi yoktu, sen de uyumak isteyince, ertesi geceye erteledik bu planı. Ben seninle odaya çıktım, baban bişeyler atıştırmak için gitmişti ki Elifleri hastaneye gitmek üzereyken görünce o da eşlik etmiş. Elif çok kusmuş yolda. Hastanede mikrobik bir durum olduğunu ve antibiyotik gerektiği söylenmiş. Bu haberle çok üzüldük.
26 Temmuz 2008 Cumartesi
3. günümüz, Elif sabah biraz daha iyiydi, doktoru denize girmemesini söylemiş. Ben de korktum ve senii denize sokmadım bugün. Bugün bir arkadaşımız oldu Adı Defne, daha çok Elif ile oynadı, çünkü sen bir erkek olarak ve 6 aylık olarak pek anlamıyorsun oyundan. Elif ve Defne çok güzel oynadılar, sen de onları izledin:)
Babişler sağolsun günde 2 posta deniz sefası yaptık. E tabi senin ve elif'in hakkını da yiyemem. Çok usluydunuz minik kuzularr:))
27 Temmuz Pazar
Bugün son gününümüz oteldeki, sabah eşyalarımızı toplayıp hazırlandık, kahvaltıdan sonra yine denize gittik, bir de aqua park bölümüne gittik Sevinç teyzenle. Son günün tadını çıkardık. Sen ve Elif de Defne ile oynadınız.
Bu arada bugün babanla benim evlilik yıl dönümümüz, bugünün diğer yarısını yolda geçirdik. Dönüş yolumuz tatsızdı. Bursa çıkışındaki yokuşta trafik akmıyordu ve arabamız tekledi. Kenara çektik ve bizim gibi bir sürü araç trafiğin azalmasını bekliyordu. Sen ve ben Sevinç teyzenlerin arabası ile devam ettik ve onlarda kaldık. Baban bizi sabah aldı. Kısa bir süreliğine de olsa bu beni çok üzdü. Onu öylece orda bırakmak çok garip geldi bana. Neyse ki sabah bizimkleydi.
Çok güzel bir tatildi. Sen süper bir düzen tutturdun, uyudun, iştahlıydın, neşeliydin çok sakindin.
Bundan sonra seninle tatilden korkmayacağız, aferin sana kuzumm:))

0 yorum: