RSS

Şekerpınar ve Sarımeşe'de Doğa Kokan Bir Haftasonu

Cuma günleri eve erken geliyorum, okulumuz yarım gün çünkü.
Hava da güneşli olursa içimi bir telaş kaplar cumaları, bir çok insan gibi...
Bu cuma da güneşli bir hafta sonu planı yaptım aklımca...Doğa ile içiçe olalım bol bol gezelim vs..

Cumartesi günü çoook geç uyandık seninle..10:30'da :)
Bir kalktık baban yok, Turan Amca ile ev bakmaya gideceklerini biliyordum ama bu kadar erken değil. Seninle aradık, biraz seslendik. Zaten minicik evimiz, kısa bir süre sonra jeton düştü :)

O gün geç kalktığın için uyumazsın, ne güzel gezeriz diye düşündük ama baban bir türlü ne yapacağımıza karar veremedi. Karar veremediği gibi benim önerilerime de dudak büktü.

Eeee sen dayanamadın artık, seçtiğin bir kaç kıyafetle yanıma gelip, "Hadi İnci, çok sıkıldım, giyinip parka gidelim."

Baban da ben de dayanamadık, giyindik, arabaya bindik nereye gittiğimizi bilmeden yola çıktık. İzmit merkezinin tam aksine İstanbul'a doğru kırdık rotayı:)

Noldu nereye gidiyoruz derken kendimizi Şekerpınar'daki "Serçeşme Sofrası"nda bulduk. Harika bir yer. Yeşilin ötesinde birşeyler var burda. Hayvanlar, lezzet ve doğa...
Sen bayıldın tabi ki. Yeşil olsun, hayvan olsun tamamdır senin için..Yemekleri de ortamı da, çalışanları da süperdi. Ardından biraz alışverii yapalım, biraz da seni yoralım amacı ile Viaport'ta gezdik. Geç kalmadan eve doğru yola çıktık. Yorulduğun için arabada şekerleme yaptın. Sonra Kipa'da duraklayıp eve öyle geçtik. Top havuzunda bulduğun arkadaşın Arda ile uyumun görülmeye değerdi:))

Pazar günleri Yağmurlar ile babaannede buluşmak gelenekselleşti artık. Mamannede'de kahvaltı, sonra evde uykuu, biraz atta ve eve dönüş olan rutini bugünlük bozduk.

Kahvaltıdan sonra biraz gezdik. Sarımeşe'de alerjik durumum nedeni ile çok rahatsız oluyorum Gitsek mi gitmesek mi diye düşünürken, seni ve babanı düşünüp kendimi feda ettim. Ama önce Sinem Teyze&Ali Amcanın tombiş kızı Nil'i görmeye gittik.
Nil manken bedenli bir anneden 3900 kg. olarak dünyaya geldi. Hem de yıllarca beklendikten sonra...Şimdi 2 aylık olmak üzere ve 5600 kg:)) Kısacası çok tatlı bir tombişi sevmeye gittik bugün. Sinem benden bile zayıf hali ile beni deli etti:)))

Neyse...:)

Kahvaltı, gezme, Sarımeşe ve ev düzeni ile yorulan minik bedenin, öğlen uykusu uyumamanın verdiğini yorgunlukla 20:30'a kadar dayandı.

Eeee...Erik topladın...

Hamak keyfi yaptın...

Toprak çapaladın, karınca kovaladın...

Veeee çok yoruldun:)

Erken uykun bize dinlenme şansı verse de gece evi neşeye boğan tatlı sesin olmadığı için sık sık odana girip seni izledik babanla...Ben de uzun zamandır ilk kez yatamadığım bir saatte, 22'de uyudum:))
Teşekkürler kuzum...

NOT:
Bunlar da üzerinden 24 saat geçmesine rağmen, alerji krizimin devam etmesine, yüzümün gözümün şişmesine, karnımı ağrıtırcasına hapşırmama neden olan harika(!) Sarımeşe çiçekleri...

Hangisi bu eziyete sebep oluyorsa bulup öpücem onu!!!!

2 yorum:

NiLaY dedi ki...

harika bir haftasonu geçmişe benziyor :) ağzınızın tadı hiç bozulmasın :)

İNCİ dedi ki...

Aminnnn Nilay'cım :)